fbpx

Enoturystyka

Enoturystyka w Polsce na terenie zachodniopomorskim

Enoturystyka to innymi słowy turystyka winiarska, której uprawianie, jak sama nazwa wskazuje, polega na odwiedzaniu winnic i miejsc produkcji wina oraz uczestnictwo w różnego rodzaju imprezach związanych z winiarstwem.

Pomorze Zachodnie to region, który w pierwszej kolejności kojarzony jest z nadmorskimi plażami. Utożsamienie tego obszaru jednak tylko z biernym wypoczynkiem na piasku jest dużym błędem, ponieważ Pomorze Zachodnie to region niezwykle zróżnicowany pod względem atrakcyjności turystycznej, w tym posiada potencjał winiarski i enoturystyczny. Dzięki wyjątkowemu mikroklimatowi Pomorze Zachodnie to miejsce z ogromnym potencjałem enoturystycznym, którego eksploracja może stać się niezapomnianą przygodą, łączącą zwiedzanie winnic z przeżywaniem piękna ich otoczenia.

Oferta turystyczna winnic Pomorza Zachodniego z reguły obejmuje zwiedzanie i degustacje win w towarzystwie lokalnych przekąsek. Właściciele winnic chętnie dzielą się również wiedzą na temat prowadzonej uprawy i produkcji. Dodatkowo w niektórych z nich lub w ich pobliżu istnieje możliwość noclegu. Do zachodniopomorskich winnic można dojechać samochodem, ale wiele z tych miejsc położonych jest przy szlakach rowerowych i atrakcjach turystycznych, co może stanowić dodatkową zachętę do odwiedzin.

Enoturystyka na Pomorzu Zachodnim to także możliwość wzięcia udziału w różnego rodzaju imprezach winiarskich, w tym Festiwalu Wina Pomorza Zachodniego oraz Weekendzie Otwartych Winnic.

Do ciekawostek enoturystycznych można zaliczyć fakt, że w regionie zlokalizowana jest największa winnica w Polsce (Winnica Turnau), winnica najdalej wysunięta na północ naszego kraju (Winnica Darłowo) oraz taka, z której wino zostało docenione przez sommeliera królowej Elżbiety (Winnice Kojder).

Scroll to top