fbpx

Winnica Wine & Tennis

Winnica Wine & Tennis

ADRES
Stanisława Moniuszki 49, 78-200 Białogard
TELEFON
507 959 554
E-MAIL
windeandtennis.koszalin@gmail.com
AREAŁ
0,5 ha
ROK ZAŁOŻENIA
2020
ODMIANY WINOROŚLI
Cabernet Cantor, Cabernet Cortis, Johaniter, Leon Millot, Maréchal Foch, Monarch, Muscaris, Regent, Rondo, Seyval Blanc, Solaris, Souvignier Gris
DOSTĘPNE USŁUGI
zwiedzanie, noclegi, zakupy
OPIS

Winnicę Wine&Tennis tworzy teren obejmujący dwie lokalizacje. Pierwsza (mniejsza) znajduje się w Koszalinie, w bezpośredniej okolicy Góry Chełmskiej, czyli najwyższego nadmorskiego wzniesienia na Pomorzu Środkowym, druga zaś (większa) w miejscowości Rościno w okolicach Białogardu, około 30 km od Koszalina i 30 km od Kołobrzegu.

Winnica powstała z pasji do winorośli, polskiego wina oraz jako uzupełnienie innych życiowych zainteresowań jej właścicieli – Tomasza Sobczyka i jego żony Emilii. Oboje starają się żyć wesoło i energetycznie, łączyć pasję do sportu z miłością do zwierząt (hodowla psów rasy Jack Russell Terrier) i do świata roślin. Ich przygoda z winiarstwem zaczęła się od win owocowych z upraw z przydomowego ogrodu.

GALERIA

Niesamowity mikroklimat

Winnica prowadzona jest w sposób całkowicie ekologiczny. W przyszłości planowane jest zwiększenie powierzchni upraw w Rościnie, jak również przeniesienie w to miejsce samej winiarni.

Jak sama nazwa winnicy wskazuje można się tu nauczyć i pograć w tenisa ziemnego, a nawet zorganizować zawody.

Jak nas znaleźć

ADRES
Stanisława Moniuszki 49, 78-200 Białogard
Scroll to top