fbpx

Winnica Bekasiak

Winnica Bekasiak

ADRES
Lipiańska, 74-200 Pyrzyce
TELEFON
508 336 565
E-MAIL
winnicabekasiak@gmail.com
AREAŁ
2 ha
ROK ZAŁOŻENIA
2010
ODMIANY WINOROŚLI
Cabernet Cortis, Cabernet Dorsa, Chardonnay, Gewurztraminer, Johaniter, Pinot Blanc, Pinot Noir, Regent, Rondo, Seyval Blanc, Solaris
DOSTĘPNE USŁUGI
zwiedzanie, degustacje, zakupy
OPIS

Winnica Bekasiak położona jest w Pyrzycach, w odległości około 50 km od Szczecina.

Gospodarstwo rodziny Bekasiak od wielu lat zajmuje się produkcją sadowniczą (jabłonie, grusze, czereśnie), natomiast w 2010 roku podjęto decyzję o założeniu winnicy. Obecnie winnica zajmuje obszar 2 hektarów i jest systematycznie powiększana. Produkcja win stała się pasją Właścicieli, która daje dużo radości i siły do działania, by cały czas zgłębiać wiedzę o produkcji tego magicznego trunku. Wytwarzane wina są doceniane na ogólnopolskich konkursach. Napędza to do ciągłego ulepszania technologii produkcji, aby wina były jeszcze lepsze i smaczniejsze.

GALERIA

Niesamowity mikroklimat

Ze względu na niezwykle urodziwe tereny, winnica Bekasiak ma duży potencjał w zakresie rozwoju enoturystyki. W planach jest budowa przetwórni przy winnicy i bazy noclegowej z całym zapleczem, nie zapominając o turystach podróżujących kamperami, gdzie odwiedzający będą mogli relaksować się w spokoju na łonie natury.

Jak nas znaleźć

ADRES
Lipiańska, 74-200 Pyrzyce
Scroll to top