fbpx

Winnica Zodiak

Winnica Zodiak

ADRES
Zagozd 29A, 78-500 Drawsko Pomorskie
TELEFON
668 695 467
E-MAIL
mirek@post.pl
AREAŁ
1ha
ROK ZAŁOŻENIA
2012
ODMIANY WINOROŚLI
Allegro, Chardonnay, Hibernal, Leon Millot, Pinot Noir, Regent, Seyval Blanc, Solaris
DOSTĘPNE USŁUGI
zwiedzanie, degustacje, zakupy
OPIS

Winnica Zodiak zlokalizowana jest we Wsi Zagozd niedaleko Drawska Pomorskiego. Historycznie we wsi Zagozd, która powstała w XIX w. winorośl nie była uprawiana, lecz w pobliskim Połczynie Zdroju już tak, czego śladem jest winorośl w herbie tego znanego uzdrowiska. Winnica położona jest na łagodnych malowniczych wzniesieniach ostatniego zlodowacenia bałtyckiego. Jest przedsięwzięciem rodzinnym, na którego czele stoi Mirosław Krasnowski, którego w prowadzaniu biznesu wspiera żona Ingrid oraz córka Ania i syn Wojtek.

GALERIA

Niesamowity mikroklimat

Winnica jest prowadzona oraz produkuje wino w sposób nisko interwencyjny, czyli zrównoważony, z poszanowaniem miejscowej fauny i flory.

Winnica specjalizuje się w produkcji win musujących zarówno metodą tradycyjną (szampańską), jak i metodą Merreta, czego efektem są wina typu Pet Nat. Pet Naty są winami wegańskimi z osadem drożdżowym, do produkcji których nie były używane produkty odzwierzęce oraz żadne konserwanty. Oprócz win musujących winnica produkuje tzw. wina spokojne, starzone w beczkach dębowych. Winnica Zodiak jest także jedynym krajowym producentem czerwonego wina musującego.

Jak nas znaleźć

ADRES
Zagozd 29A, 78-500 Drawsko Pomorskie
Scroll to top