fbpx

Winnica Turnau

Winnica Turnau

ADRES
Baniewice 115, 74-110 Banie
TELEFON
91 307 91 31
E-MAIL
kontakt@winnicaturnau.pl
AREAŁ
34 ha
ROK ZAŁOŻENIA
2010
ODMIANY WINOROŚLI
Cabernet Cantor, Cabernet Cortis, Cabernet Dorsa, Chardonnay, Hibernal, Johaniter, Pinot Noir, Regent, Riesling, Rondo, Seyval Blanc, Solaris
DOSTĘPNE USŁUGI
zwiedzanie, noclegi, degustacje, zakupy
OPIS

Winnica Turnau to największa winnica nie tylko na Pomorzu Zachodnim, ale także w Polsce, która mieści się w malowniczo położonej wsi Baniewice 50 km na południe od Szczecina. Przedsięwzięcie to ma charakter rodzinny – obok Zbigniewa Turnau współzałożycielami są jego kuzyn Grzegorz – ceniony krakowski artysta, syn Jacek i przyjaciel pomysłodawca – Tomek Kasicki. Na współpracę pod względem kreacji wina zgodził się uznany winiarz z
Nadrenii Frank Faust. Do rodzinnej firmy dołączył również w 2017 roku kuzyn Zbigniewa – Stanisław Turnau.

GALERIA

Produkcja wina to nasza pasja

W odrestaurowanym budynku z 1881 roku powstała nowocześnie wyposażona winiarnia, a także sala degustacyjna, w której mogą też odbywać się koncerty czy spotkania biznesowe typu konferencje. Dobrze wyposażona przetwórnia i własne laboratorium pozwalają na precyzyjne kontrolowanie wszystkich parametrów wina, na każdym etapie produkcji.

Niesamowity mikroklimat

Na areale 34 ha uprawianych jest kilkanaście szczepów winorośli, z których powstają znane i doceniane w całym kraju jakościowe wina premium. Do winnych ciekawostek należy fakt, że w winnicy powstają również wina lodowe, czyli rzadko spotykane słodkie i ekstraktywne trunki, produkowane z zamarzniętych (na krzewie) winogron, które następnie są wyciskane przed rozmarznięciem.

W odległości 700 m od winiarni i około 2 km od winnicy istnieje możliwość noclegu w domu gościnnym, w którym znajduje się 5 pokoi o wysokim standardzie mogących pomieścić 12 osób.

Jak nas znaleźć

ADRES
Baniewice 115, 74-110 Banie
Scroll to top