fbpx

Winnica Tecławska Góra

Winnica Tecławska Góra

ADRES
ul. Słoneczna 9, 64-965 Okonek
TELEFON
607-508-902
E-MAIL
kontakt@winnicateclawskagora.pl
AREAŁ
1 ha
ROK ZAŁOŻENIA
2012
ODMIANY WINOROŚLI
Hibernal, Johaniter, Leon Millot, Muscaris, Regent, Riesling, Rondo, Seyval Blanc, Solaris
DOSTĘPNE USŁUGI
zwiedzanie, noclegi, degustacje, zakupy
OPIS

Winnica Tecławska Góra została założona w 2012 roku przez Tomasza Głowackiego – miłośnika win oraz promotora polskiego winiarstwa. Zlokalizowana jest na Pojezierzu Szczecineckim, na pograniczu województwa zachodniopomorskiego, pomorskiego i wielkopolskiego, w niewielkiej miejscowości Okonek u stóp góry Tecława. Zaczerpnięta lokalna legenda o rycerzu-rozbójniku Tecławie ma odbicie w nazwie oraz logo winnicy.

GALERIA

Produkcja wina to nasza pasja

Od samego początku głównym celem działalności winnicy była produkcja win wysokiej jakości, podkreślających regionalny charakter oraz bezkompromisowość stylu. Stawiając sobie taki cel należało pamiętać o spełnieniu oczekiwań Klientów o zróżnicowanych wymaganiach i dopasowanie odpowiedniej palety win. Pomocnym czynnikiem okazało się specyficzne i unikatowe położenie parceli o bardzo sprzyjających parametrach do prowadzenia upraw winorośli. Zastosowana zasada zrównoważonego rozwoju miała wpływ na realizację działań na etapie wyboru odmian winorośli, metod upraw oraz winifikacji.

Niesamowity mikroklimat

Rzemieślniczy i rodzinny sposób prowadzenia winnicy stanowi o wyjątkowości tego przedsięwzięcia. Optymalne warunki do uprawy winorośli zapewnia południowe zbocze, unikalny klimat i gliniasto-piaszczysta gleba. Pielęgnacja z poszanowaniem natury, ręczny zbiór oraz staranna selekcja gron znacząco wpływa na jakość wytwarzanych win.

Najważniejszym etapem rozwoju winnicy okazał się debiut sprzedażowy w 2020 roku. Właśnie wtedy zostało zaprezentowane logo winnicy wraz z serią etykiet. Premiera trunków od samego początku wzbudziła bardzo duże zainteresowanie wśród miłośników win, sommelierów oraz blogerów. Nagrody oraz wyróżnienia w polskich oraz międzynarodowych konkursach winiarskich są dla Twórcy winnicy bardzo cennym bodźcem motywującym do dalszej pracy.

Winnica Tecławska Góra nie posiada miejsca, gdzie enoturyści mogą przenocować, ale zaledwie 500 metrów od niej – w Ośrodku Agroturystycznym „Białe Wzgórze” jest możliwość skorzystania z noclegu.

Jak nas znaleźć

ADRES
ul. Słoneczna 9, 64-965 Okonek
Scroll to top