fbpx

Winnica Molias

Winnica Molias

ADRES
Reczyce 21B 74-407 Boleszkowice
TELEFON
692 344 460
E-MAIL
michal.slugocki@yahoo.com
AREAŁ
0,7 ha
ROK ZAŁOŻENIA
2017
ODMIANY WINOROŚLI
Cabernet Cortis, Rondo, Solaris
DOSTĘPNE USŁUGI
zwiedzanie, degustacje, zakupy
OPIS

Winnica Molias położona jest we wsi Reczyce, na pograniczu województwa zachodniopomorskiego i lubuskiego, ok. 15 km od Kostrzyna nad Odrą. Teren winnicy graniczy z rozległymi lasami i doliną rzeki Myśli. Sąsiedztwo rozlewisk Warty i Odry stanowi raj dla tysięcy ptaków, stąd ich obecność w logo winnicy.

Molias to rodzinny projekt rozpoczęty w 2017 roku. Właścicielami winnicy są Ola i Michał Sługoccy, którzy swoją przygodę z winiarstwem rozpoczęli od posadzenia na południowo- zachodnim zboczu przydomowego ogrodu plantacji winorośli.

GALERIA

Wino ma swój początek na plantacji. To tam wraz z rozwojem krzewów i gron rodzi się jego charakter. Poprzez zabiegi w piwnicy winiarskiej możemy wydobyć z gron to, co zostało w nich wcześniej zaklęte przez glebę, słońce i wiatr. Rozumiemy to. Dodając jednocześnie coś od siebie – pasję, pragniemy zbudować wino, które odzwierciedli lokalną specyfikę i nas samych.

Życząc przyjemnych wrażeń oddajemy w Państwa ręce trzy rodzaje win:

Rondo – wino o ciemnorubinowej barwie, świeżym owocowym charakterze, niezbyt wysokiej zawartości garbników oraz wyraźnej kwasowości.
Solaris – delikatne wino o orzeźwiającej kwasowości i cytrusowym aromacie z nutami brzoskwiń, grapefruita i miodu.
Cabernet Cortis – wino z bardzo bogatym spektrum aromatycznym z silnie zaznaczonymi nutami owocowymi.

Jak nas znaleźć

ADRES
Reczyce 21B 74-407 Boleszkowice
Scroll to top