fbpx

Winnica Korzeń

Winnica Korzeń

ADRES
Suchlica 24, 74-404 Cychry
TELEFON
607 443 230
E-MAIL
winnicakorzen@gmail.com
AREAŁ
3 ha
ROK ZAŁOŻENIA
2021
ODMIANY WINOROŚLI
Johaniter, Pinotin, Regent, Riesling, Souvignier Gris
DOSTĘPNE USŁUGI
zwiedzanie, degustacje, zakupy
OPIS

Winnica Korzeń położona jest we wsi Suchlica w powiecie myśliborskim, niedaleko granicy polsko-niemieckiej. Winnica jest młodym, tworzącym się przedsięwzięciem winiarskim.

Jej właściciele – Jarosław i Beata Korzeniowscy – swoją przygodę z winem rozpoczęli od nasadzeń 3000 krzewów, a obecnie to ponad 10000 krzewów czyli około 3 hektarów, wśród których dominują białe odmiany takie jak: Johanniter, Souvignier Gris, Riesling, Gewürztraminer. Swoistą ciekawostką jest fakt, iż winnica Korzeń, jako jedyna w regionie, ma nasadzenia czerwonej odmiany o nazwie Pinotin, z której powstają wina o łagodnym charakterze i zapachu wiśni, podobne do win ze szczepu Cabernet Sauvignon.

GALERIA

Przyszłość - Enoturystyka

Właściciele winnicy mają w planach jej ciągłą rozbudowę. Ich marzeniem jest stworzenie miejsca atrakcyjnego dla enoturystów – to można już nawet zobaczyć, bo w przygotowaniu jest sala degustacyjna połączona z winiarnią oraz pokojami gościnnymi z widokiem na winnicę. Lokalizacja winnicy niedaleko Parku Narodowego „Ujście Warty” z pewnością stanowi atut, który pomoże w realizacji tego pomysłu. Ponadto na terenie winnicy znajduje się stadnina koni, która stanowi nie lada atrakcję. Winnica Korzeń to przede wszystkim przestrzeń, piękny krajobraz i obcowanie z naturą.

Najbliższe miejsca noclegowe można znaleźć przede wszystkim w Kostrzynie nad Odrą oraz Dębnie.

Jak nas znaleźć

ADRES
Suchlica 24, 74-404 Cychry
Scroll to top