fbpx

Winnica Joksch

Winnica Joksch

ADRES
Bonin 25, 73-200 Choszczno
TELEFON
+48 784 928 172
E-MAIL
jaroslawjoksch@gmail.com
AREAŁ
1,10 ha
ROK ZAŁOŻENIA
2023
ODMIANY WINOROŚLI
Cabernet Cortis, Johaniter, Muscaris, Seyval Blanc, Solaris, Souvignier Gris
DOSTĘPNE USŁUGI
zwiedzanie, degustacje, zakupy
OPIS

Winnica Joksch usytuowana jest w miejscowości Bonin, 4 km od Choszczna jadąc w kierunku Szczecina (12 km od drogi wojewódzkiej nr 160). To rodzinny koncept małżeństwa Jarosława i Anny Joksch stworzenia unikatowego miejsca o wielu obliczach – enklawy, która daje poczucie bezpieczeństwa, pomaga się wyciszyć i w pełni zrelaksować z dala od zgiełku codzienności.

Po kilkuletnim starannym przygotowaniu gleby – w 2023 r. – posadzono 5200 krzewów winorośli na działce o wystawie południowo-zachodniej z zamiarem tworzenia win w sposób rzemieślniczy. Planowany jest wyrób win spokojnych, głównie białych w wielu odsłonach – o zróżnicowanych aromatach, charakterze i wytrawności.

W perspektywie najbliższych lat planuje się kolejne nasadzenia i rozwój, lecz jedynie do wielkości zapewniającej tzw. kraftowy charakter przedsięwzięcia.

GALERIA

Przyszłość - Enoturystyka

Ponad 3-hektarowy obszar, na którym znajduje się winnica jest w pełni ogrodzony, a bezpośrednie sąsiedztwo lasu, ścieżki spacerowe i rowerowe, brak przemysłu, czyste powietrze tworzą duży potencjał enoturystyczny. Ten potencjał tworzy m.in. własna pasieka (Pasieka „ANA”), z której można na miejscu zakupić miód, miejsce na ognisko, wiata imprezowa o powierzchni 50 m2, jedynie 2 km do Rowerowej Trasy Pojezierzy Zachodnich (nr 20), tylko 500 m do północnej choszczeńskiej ścieżki rowerowej o długości 20-kilometrów (trasa od Małej Iny do Iny), dogodny dojazd dla autokarów i kamperów, własny parking, umożliwiający swobodne manewrowanie autokarem oraz bezpośrednie sąsiedztwo lasu.

Jeśli chodzi o możliwość noclegu to Winnica Joksch jest w trakcie tworzenia dogodnych warunków dla gości podróżujących camperem lub przyczepą campingową. Ponadto niedaleko Choszczna można znaleźć kilka miejsc zakwaterowania.

Jak nas znaleźć

ADRES
Bonin 25, 73-200 Choszczno
Scroll to top