fbpx

Winnica Grabowski (Binowo)

Winnica Grabowski (Binowo)

ADRES
Binowo 100, 74-106 Stare Czarnowo
TELEFON
+48 691 367 422
E-MAIL
szkolka@binowo.pl
AREAŁ
1,48 ha
ROK ZAŁOŻENIA
2011
ODMIANY WINOROŚLI
Cabernet Cortis, Chardonnay, Hibernal, Leon Millot, Maréchal Foch, Muscaris, Rondo, Solaris, Souvignier Gris
DOSTĘPNE USŁUGI
zwiedzanie, degustacje, zakupy
OPIS

Winnica Grabowski (Binowo) jest położona pod Szczecinem, w odległości ok. 40 minut jazdy samochodem, w malowniczej otulinie Puszczy Bukowej, czemu zawdzięcza swój niepowtarzalny charakter. Puszcza Bukowa jest znana z licznych pagórków, pięknych jezior i tajemniczych lasów Pomorza Zachodniego, co tworzy wyjątkowy mikroklimat dla uprawy winorośli. Wszechobecna w lesie cisza i spokój umożliwiają twórcom binowskiego wina wkładanie całego serca w uprawę winnej latorośli, a to można wyczuć w wytwarzanym trunku.

GALERIA

Produkcja wina to nasza pasja

Winnica została założona przez Mirosława Grabowskiego w 2011 roku. Produkcja wina i uprawa winorośli jest rodzinną pasją i tradycją, która bierze swój początek od babci właściciela – Agnieszki. Wytwarzała ona wina według własnej receptury, którą stosowała jeszcze przed wojną i zaszczepiła swoje zamiłowania wnukowi. To właśnie za jej sprawą powstała Winnica Binowo, która za swój cel stawia produkcję wina tradycyjnego. Być może dlatego w oferowanych przez winnicę winach można wyczuć domowy charakter…

Niesamowity mikroklimat

W samej Winnicy Grabowski (Binowo) nie ma możliwości skorzystania z noclegu, jednak na popularnych platformach rezerwacji zakwaterowania można znaleźć co najmniej klika miejsc, oddalonych od winnicy do 10 km, w których można „odetchnąć” po degustacji wina.

Jak nas znaleźć

ADRES
Binowo 100, 74-106 Stare Czarnowo
Scroll to top