fbpx

Winnica Zodiak

Winnica Zodiak

Adres:  Zagozd 29A, 78-500 Drawsko Pomorskie
Tel. +48 668 695 467
E-mail: mirek@post.pL
Areał: 1 h
Rok założenia: 2012
Odmiany: Solaris, Seyval Blanc, Hibernal, Chardonnay, Leon Milot, Allegro, Regent, Pinot Noir
Dostępne usługi: zwiedzanie, degustacja

OPIS:  Winnica Zodiak zlokalizowana jest we Wsi Zagozd niedaleko Drawska Pomorskiego. Historycznie we wsi Zagozd, która powstała w XIX w. winorośl nie była uprawiana, lecz w pobliskim Połczynie Zdroju już tak, czego śladem jest winorośl w herbie tego znanego uzdrowiska.  Winnica położona jest na łagodnych malowniczych wzniesieniach ostatniego zlodowacenia bałtyckiego. Jest przedsięwzięciem rodzinnym, na którego czele stoi Mirosław Krasnowski, którego w prowadzaniu biznesu wspiera żona Ingrid oraz córka Ania i syn Wojtek.

niesamowity mikroklimat

Winnica jest prowadzona oraz produkuje wino w sposób nisko interwencyjny, czyli zrównoważony, z poszanowaniem miejscowej fauny i flory. 

Winnica specjalizuje się w produkcji win musujących zarówno metodą tradycyjną (szampańską), jak i metodą Merreta, czego efektem są wina typu Pet Nat. Pet Naty są winami wegańskimi z osadem drożdżowym, do produkcji których nie były używane produkty odzwierzęce oraz żadne konserwanty. Oprócz win musujących winnica produkuje tzw. wina spokojne, starzone w beczkach dębowych. Winnica Zodiak jest także jedynym krajowym producentem czerwonego wina musującego. 

Scroll to top