fbpx

Winnica Wine&Tennis

Winnica wine&Tennis

ADRES Rościno k. Białogardu oraz Koszalin (Lubiatowo)
TEL. +48 507 959 554
E-MAIL: windeandtennis.koszalin@gmail.com
AREAŁ: 0,5 ha
ROK ZAŁOŻENIA: 2020
ODMIANY: Solaris, Souvignier Gris, Muscaris, Seyval Blanc, Johanniter, Regent, Rondo, Monarch, Leon Millot, Marechal Foch, Cabernet Cortis, Cabernet Cantor.
DOSTĘPNE USŁUGI: zwiedzanie, nocleg.

OPIS: Winnicę Wine&Tennis tworzy teren obejmujący dwie lokalizacje. Pierwsza (mniejsza) znajduje się w Koszalinie, w bezpośredniej okolicy Góry Chełmskiej, czyli najwyższego nadmorskiego wzniesienia na Pomorzu Środkowym, druga zaś (większa) w miejscowości Rościno w okolicach Białogardu, około 30 km od Koszalina i 30 km od Kołobrzegu.   

Winnica powstała z pasji do winorośli, polskiego wina oraz jako uzupełnienie innych życiowych zainteresowań jej właścicieli – Tomasza Sobczyka i jego żony Emilii. Oboje   starają się żyć wesoło i energetycznie, łączyć pasję do sportu z miłością do zwierząt (hodowla psów rasy Jack Russell Terrier) i do świata roślin. Ich przygoda z winiarstwem zaczęła się od win owocowych z upraw z przydomowego ogrodu.

niesamowity mikroklimat

Winnica prowadzona jest w sposób całkowicie ekologiczny. W przyszłości planowane jest zwiększenie powierzchni upraw w Rościnie, jak również przeniesienie w to miejsce samej winiarni.

Jak sama nazwa winnicy wskazuje można się tu nauczyć i pograć w tenisa ziemnego, a nawet zorganizować zawody.

Scroll to top