fbpx

Winnica Invictus

Winnica turnau

ADRES Baniewice 115, 74-110 Banie, Tel. +48 91 307 91 31, e-mail: kontakt@winnicaturnau.pl

AREAŁ: 34 ha ROK ZAŁOŻENIA: 2010

ODMIANY: Solaris, Riesling, Seyval Blanc, Johanniter, Chardonnay, Hibernal, Rondo, Regent, Cabernet Cantor, Cabernet Cortis, Cabernet Dorsa, Pinot

DOSTĘPNE USŁUGI: nooleg, zwiedzanie, degustacja zakupy

Winnica Turnau to największa winnica nie tylko na Pomorzu Zachodnim, ale także w Polsce, która mieści się w malowniczo położonej wsi Baniewice 50 km na południe od Szczecina. Przedsięwzięcie to ma charakter rodzinny – obok Zbigniewa Turnau współzałożycielami są jego kuzyn Grzegorz – ceniony krakowski artysta, syn Jacek i przyjaciel pomysłodawca – Tomek Kasicki. Na współpracę pod względem kreacji wina zgodził się uznany winiarz z
Nadrenii Frank Faust. Do rodzinnej firmy dołączył również w 2017 roku kuzyn Zbigniewa – Stanisław Turnau.

Produkcja wina to nasza pasja

W odrestaurowanym budynku z 1881 roku powstała nowocześnie wyposażona winiarnia, a także sala degustacyjna, w której mogą też odbywać się koncerty czy spotkania biznesowe typu konferencje. Dobrze wyposażona przetwórnia i własne laboratorium pozwalają na precyzyjne kontrolowanie wszystkich parametrów wina, na każdym etapie produkcji.

niesamowity mikroklimat

Na areale 34 ha uprawianych jest kilkanaście szczepów winorośli, z których powstają znane i doceniane w całym kraju jakościowe wina premium. Do winnych ciekawostek należy fakt, że w winnicy powstają również wina lodowe, czyli rzadko spotykane słodkie i ekstraktywne trunki, produkowane z zamarzniętych (na krzewie) winogron, które następnie są wyciskane przed rozmarznięciem.

W odległości 700 m od winiarni i około 2 km od winnicy istnieje możliwość noclegu w domu gościnnym, w którym znajduje się 5 pokoi o wysokim standardzie mogących pomieścić 12 osób.

Scroll to top