fbpx

Winnica Binowo

Winnica binowo

ADRES
Binowo 31a, 74-106 Stare Czarnowo
Tel. +48 609 035 040 lub +48 600 396 116
e-mail: biuro@amaudit.pl

AREAŁ: 1,2 ha ROK ZAŁOŻENIA: 2011

ODMIANY: Solaris, Hibernal, Rondo, Muscaris, Sauvignon gris, Leon Millot, Chardonnay, Maréchal Foch, Cabernet cortis 

DOSTĘPNE USŁUGI: Zwiedzanie, zakupy, degustacja.

OPIS: Winnica Binowo jest położona pod Szczecinem, w odległości ok. 40 minut jazdy samochodem, w malowniczej otulinie Puszczy Bukowej, czemu zawdzięcza swój niepowtarzalny charakter. Puszcza Bukowa jest znana z licznych pagórków, pięknych jezior i tajemniczych lasów Pomorza Zachodniego, co tworzy wyjątkowy mikroklimat dla uprawy winorośli. Wszechobecna w lesie cisza i spokój umożliwiają twórcom binowskiego wina wkładanie całego serca w uprawę winnej latorośli, a to można wyczuć w wytwarzanym trunku.

Produkcja wina to nasza pasja

Winnica została założona przez Mirosława Grabowskiego w 2011 roku. Produkcja wina i uprawa winorośli jest rodzinną pasją i tradycją, która bierze swój początek od babci właściciela – Agnieszki. Wytwarzała ona wina według własnej receptury, którą stosowała jeszcze przed wojną i zaszczepiła swoje zamiłowania wnukowi. To właśnie za jej sprawą powstała Winnica Binowo, która za swój cel stawia produkcję wina tradycyjnego. Być może dlatego w oferowanych przez winnicę winach można wyczuć domowy charakter…

niesamowity mikroklimat

W samej winnicy Binowo nie ma możliwości skorzystania z noclegu, jednak na popularnych platformach rezerwacji zakwaterowania można znaleźć co najmniej klika miejsc, oddalonych od winnicy do 10 km, w których można „odetchnąć” po degustacji wina.

Scroll to top