fbpx

Winnica Bekasiak

Winnica Bekasiak

ADRES ul. Lipiańska, Pyrzyce,

TEL. +48 508 336 565,

E-MAIL: winnicabekasiak@gmail.com

AREAŁ: 2 ha ROK ZAŁOŻENIA: 2010

ODMIANY: Solaris, Seyval Blanc, Johanniter, Gewurztraminer, Chardonnay, Pinot Blanc, Rondo, Regent, Cabernet Cortis, Pinot Noir, Cabernet Dorsa

DOSTĘPNE USŁUGI: zwiedzanie, zakupy, degustacja

OPIS: Winnica Bekasiak położona jest w Pyrzycach, w odległości około 50 km od Szczecina.

Gospodarstwo rodziny Bekasiak od wielu lat zajmuje się produkcją sadowniczą (jabłonie, grusze, czereśnie), natomiast w 2010 roku podjęto decyzję o założeniu winnicy. Obecnie winnica zajmuje obszar 2 hektarów i jest systematycznie powiększana. Produkcja win stała się pasją Właścicieli, która daje dużo radości i siły do działania, by cały czas zgłębiać wiedzę o produkcji tego magicznego trunku. Wytwarzane wina są doceniane na ogólnopolskich konkursach. Napędza to do ciągłego ulepszania technologii produkcji, aby wina były jeszcze lepsze i smaczniejsze.

niesamowity mikroklimat

Ze względu na niezwykle urodziwe tereny, winnica Bekasiak ma duży potencjał w zakresie rozwoju enoturystyki. W planach jest budowa przetwórni przy winnicy i bazy noclegowej z całym zapleczem, nie zapominając o turystach podróżujących kamperami, gdzie odwiedzający będą mogli relaksować się w spokoju na łonie natury.

Scroll to top